W sieci można odnaleźć bez najmniejszego problemu parę o ile nie kilkanaście porównywarek finansowych. Teoretycznie nie ma łatwiejszego poszukiwania kredytu dla nas. Wybieramy kwotę, czas kredytowania i porównywarka finansowa pokazuje nam setki kredytów. W dodatku, możemy sobie wybrany kredyt zamówić przez kontakt z doradcą.
Wszystko wydaje się proste ale jest jedno ale.

Często przy składaniu wniosku dostajemy informację, że nie uzyskamy kredytu ponieważ nie spełniamy warunków banku.

Na nieszczęście porównywarka kredytów wyłącznie porównuje kredyty, sugeruje jaki kredyt jest najtańszy, pokazuje zakamuflowane elementy oferty kredytowej, których w reklamie danego banku nie można wypatrzyć, natomiast porównywarka kredytowa nie wyznacza, że w danym banku kredyt bezspornie pozyskamy.

Każdy bank ma swoją własną politykę, w jednym nasza zdolność kredytowa będzie należyta do otrzymania kredytu, w innym jednakże nie.

Jak składać wniosek o kredyt aby zminimalizować prawdopodobieństwo odrzucenia wniosku?
Porównanie kredytów prawdę powie!
Korzystaj z pomocy doradcy kredytowego, najczęściej w większych porównywarkach kredytowych jest możność skorzystania z pomocy doradcy kredytowego całkiem bezpłatnie.
Porównania kredytowe są bardzo przydatne, warto z nich korzystać wybierając kredyt, należy jednak pamiętać, że to bank przesądza czy udzieli danej osobie kredytu.